Elmera Moda Tasarım & Doğal Kumaş - Pamuklu Kumaş ,  Şile Bezi , Tülbent Kumaş , Viskon Kumaş , Otantik Giyim , Etnik Giyim , Toptan ve Perakende

Peştemal - Havlu

Elmera Moda Tasarım Dokuma Peştemal 

Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası olan peştemal, hamam ve spa merkezlerinde görmeye alışkın olduğumuz bir tür dokuma. Osmanlı’dan günümüze kadar uzanan tarihi ve dünya çapındaki ünü ile bilinen bu dokumalar, ülkemizi ziyaret eden turistlerin de en çok ilgi gösterdiği parçalar arasında yer alıyor. 

Peştemal Nerelerde Kullanılır?

Peştemal nedir sorusunu cevapladıktan sonra kullanım amaçlarına ve nerelerde kullanıldığına bakabiliriz. Yöresel olarak Karadeniz’de kullanılan modellerin yanı sıra, modern yaşamın pek çok alanında da peştemal kullanıldığını görebilirsiniz. Özellikle Türk hamamları ve saunalarda yaygın şekilde peştemal kullanılır. Hamama girerken tüm kıyafetler çıkartılır, peştemal bedene sarılır ve bel ya da göğüs kısmında düğümlenir. İnce yapısı sayesinde oldukça geçirgen olan peştemal, vücudun gözükmesini engellerken hamamın ısısından yararlanmanıza yardımcı olur. Saunalarda da aynı şekilde kullanılmaktadır.

Havuz ve deniz kenarında havlu olarak da kullanılabilir. Özellikle yaz döneminde oldukça yüksek seyreden hava sıcaklıkları, kalın yapıdaki havluların kullanımını zorlaştırır. Bu nedenle pek çok kişi, yaz döneminde peştemal kullanmayı tercih eder. Banyo havlusu olarak da kullanılması mümkündür. İnce yapısı ile spor salonlarında da birçok kişi, duş sonrası havlu olarak peştemal tercih eder. Ev kullanımında ise sıcaklıkların yüksek olduğu yaz döneminde vücudun serinliğini korumak için kullanılabilir. Taşınması da normal havlulara göre oldukça kolaydır. Bu nedenle spor faaliyetleri, antrenman ve tek günlük aktiviteler için ideal seçimdir. Ayrıca havluya kıyasla oldukça hızlı şekilde kurur.

Elmera % 100 Doğal Pamuk Dokuma Peştemal

41 adet ürün var.

Toplam 41 üründen 1-41 arası gösteriliyor

Aktif filtreler