Elmera Moda Tasarım & Doğal Kumaş - Pamuklu Kumaş ,  Şile Bezi , Tülbent Kumaş , Viskon Kumaş , Otantik Giyim , Etnik Giyim , Toptan ve Perakende

Ağaç Tütsüleri

Ağaç tütsüler, sandal ağacı, öd ağacı ve palo Santo ağaçlarının kopan parçalarından üretilen, hoş kokuları ile öne çıkan tütsü çeşididir. Bu tütsüler ile ister günün stresinden kurtulabilir, isterseniz yoga, meditasyon gibi seanslarınızda kullanabilirsiniz. Ağaç tütsülerin türlerine göre işlevleri ve koku özellikleri de farklılık göstermektedir. Bu bakımdan;

Palo Santo Ağaç Tütsü: ferahlatıcı ve enerji verici kokusu ile öne çıkan bu tütsü, özellikle enerji kanallarının düzenlenmesi, yaratıcı bir aura yaratmak için oldukça elverişlidir. Olumsuz enerjiyi gidermek için bu tütsüyü kullanabilir, aynı zamanda da odaklanma gibi sorunlar yaşıyorsanız, tütsü sayesinde kolay bir şekilde dikkatinizi toplayabilirsiniz. Güney Amerika’da özellikle İnka ve Aztekler tarafından çok uzun yıllar tedavici özelliği amacıyla kullanılmıştır. Daha sonra kıtaya Avrupalıların gelmesi ile bu tütsüden Avrupalılar da etkilenmiş ve eşsiz kokuyu kıta dışına çıkararak tüm dünyaya yaymışlardır. Kokusu, tatlı, naif, odunsu, limon – çam karışımıdır. Yandığını ortamın hemen havasını değiştirmesi ile dikkat çeker. Hem ferahlık hem de rahatlamak istiyorsanız, bu tütsüyü kaçırmamalısınız!

Öd Ağacı Tütsü: Hindistan ithal ettiğimiz, güçlü bir afrodizyak etkisi olduğuna inanılan Öd Ağacı Tütsü sayesinde hem özel anlarınızı hem de eşsiz kokusu ile günlük yaşamınızı düzenleyebilir, özel bir enerji bulabilirsiniz. Özellikle Hindistan, Çin, Japonya ve Avustralya bölgesinde yetişen bu tropik ağacın tütsü olarak kullanılmasının geçmişi oldukça eskidir. Bu bölgede güçlü ve zengin kokusu ile manevi ya da din dışı törenlerde sıklıkla kullanılan, alternatif tıpta şifahi özelliği ile öne çıkan bu tütsünün sakin, tatlı ve odunsu bir kokusu vardır. Sakinleşmek isteyenler için özel kokusu ile öne çıkar ve bu açıdan meditasyon gibi seanslarınız için de son derece kullanışlı bir tütsü çeşidi olma özelliği gösterir. Kaygı, stres, öfke kontrolü, mutsuzluk, iktidarsızlık gibi sorunlar yaşıyorsanız öd ağacı tütsü ile bedeninizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Sandal Ağacı Tütsü: Hindistan kökenli olan Sandal Ağacı, özellikle Uzakdoğu geleneğinde, başta Budizm olmak üzere önemli bir yere sahiptir. Japonya, Tibet ve Çin başta olmak üzere çoğu Budist tapınakta günümüzde dahi meditasyon esnasında kullanılan bir tütsü çeşididir. Tatlı, yumuşak, odunsu ve biraz da baharatlı bir kokuya sahiptir. Hoş kokusunun yanı sıra pek çok aromaterapik faydaları bulunmaktadır; zihni yatıştırır ve dinginleştirir, odaklanmayı arttırır, anksiyeteyi azaltır, günlük kaygılardan kurtarır, bulunduğu ortamın havasını değiştirir. Böylece Ayurveda tıbbı için de çok önemli olan bu özel tütsü, sizin son derece özel hissetmenize neden olur. Sandal ağacını Avustralya’dan ithal etmekteyiz.

Elmera Ağaç Tütsüler

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Aradığınız şey için tekrar arama yapın